"> سبزیجات مناسب برای کاشت در فصل سرد ??? - فروش انواع بذر سبزیجات ارگانیک ?

نکته ایی که ابتدای لازم است بهش اشاره کنم این است که همه سبزیجات را در تمام فصول می توان کاشت و پرورش داد فقط لازم است شرایط دمایی و نور مورد تامین کرد . مثل گلخانه و یا سبزیجاتی که داخل خانه پرورش می دهند . در این مقاله قصد داریم به شما سبزیجاتی را معرفی کنیم که در فصول سرد سال در باغچه و زمین هایتان و یا گلدان داخل تراس منزلتان می توانید بکارید . و از بابت سرما زدگی نگران نباشید .

هوای سرد زمستان، به ویژه در شب، بهسبزیجات اجازه ی تولید قند بیشتر می دهد زیرا آنها برای ادامه ی بقاءدر دمای پایین نیاز به قند فراوان دارند. این قندهای طبیعی طعم سبزیجات را نیز بهبود می بخشند.

سبزیجات مناسب فصل پاییز و زمستان

چغندر (Beets) :

چغندر یکی از سبزیجات پاییزی فوق العاده است. بسیاری از افراد ریشه چغندر را مصرف می کنند و بعضی برگ آن را استفاده می کنند زیرا یک منبع عالی از ویتامین C و ویتامین A  می باشد. یک نکته ضروری در مورد پرورش چغندر این است که چغندر باید به صورت عمیق در خاک قرار داده شود به طوری که در برابر سرما آسیب نبیند.

هویج (Carrots) :

هویج یکی از سبزیجات برای پرورش در پاییز/زمستان است، این گیاه برای سلامتی انسان بسیار ضروری است و می توان تا نه ماه بدون عارضه ای آن را ذخیره کرد. هویج را هر زمانی که از نظر اندازه مورد قبول باشد می توان برداشت کرد.

کلم بروکلی (Broccoli) :

کلم برای بسیاری از کشاورزان و پرورش دهندگان یکی از بهترین گزینه ها برای پرورش پاییزی است. کلم بروکلی غنی از مواد معدنی و ویتامین ها است. همچنین کمتر در معرض آفات قرار می گیرد. کلم بروکلی را می توان به راحتی در اواسط شهریور کاشت.

کاهو (Lettuce) :

شما به راحتی می توانید در طول زمستان در باغ خود یک مزرعه کاهو داشته باشید. کاهو برای سلامتی بسیار مفید است و طعم و مزه فوق العاده ای دارد. پرورش کاهو آسان است بنابراین کاهو می تواند یک شروع عالی برای کسانی باشد که قصد دارند سبزیجات و گیاهان را پرورش دهند. کاهو تقریبا روزانه به ۵ ساعت نور نیاز دارد، در نتیجه در طول زمستان هم می توان آن را پرورش داد. این گیاه نیاز دمایی نسبتا پایینی دارد ومناسب کشت در پاییز میباشد.

تربچه (Radishes) :

تربچه از سبزیجاتی است که می توان همیشه آن را کاشت و در زمان کوتاهی هم می توان آن را برداشت کرد. تربچه را می توان در انواع سوپ و سالاد به کار برد. همچنین پرورش این سبزی خوشمزه می تواند یک منبع درآمد باشد.

لوبیا (Beans) :

دانه های لوبیا را در اواسط شهریور بکارید، به طوری که قادر به برداشت آن در سرما باشید.

شلغم (Turnips) :

شلغم یک گیاه با ارزش غذایی بالا است که طعم شگفت انگیزی دارد. شلغم برای کسانی که در زمستان دچار بیماری می شوند بسیار مفید است. این گیاه به آسانی رشد می کند. پرورش شلغم یک منبع درآمد خوب نیز می باشد.

کرفس (Celery)

بذر کرفس ? ارگانیک و مرغوب
بذر کرفس ? ارگانیک

کرفس گیاهی است مقاوم به سرما ، بهتر است قبل از سرد شدن از طریق نشا کاری یا کاشت مستقیم کشت شود تا شروع سرما رشد اولیه این گیاه کامل شود. کرفس منبع غنی از انواع ویتامین ها است . بهتر است در فصل سرما برای جلوگیری از سرما خوردگی در غذاهای مورد استفاده قرار گیرد.

کلم پیچ (Cabbage) :

کلم به خوبی در فصول سرد رشد می کند زیرا رطوبت بیش از حد و یا هوای خیلی گرم برای این گیاه خوب نیست و در این شرایط کلم به خوبی رشد نمی کند. بهترین ویژگی این گیاه این است که می توان برای مدت زیادی آن را ذخیره کرد.

گل کلم (Cauliflower) :

گل کلم و کلم بروکلی ساختار مشابه ایی دارند و شرایط رشد و پرورش آن مثل کلم بروکلی می باشد.

تره (Leeks) :

تره برای مصرف ساقه و برگ های آن کاشته می شود، بنابراین پرورش تره در زمستان یک پروسه حساس است. مطمئن شوید که به گیاه به اندازه کافی آب می دهید و همچنین به اندازه کافی در معرض نور باشد. در غیر این صورت تره به خوبی رشد نمی کند. تره ارزش غذایی بالایی دارد.

اسفناج (Spinach)

اسفناج محصولی عالیست برای چیدن و دوباره سبز شدن, محصولی با برگهای خوشمزه تازه کشت ان در اوایل پاییز باعث میشود تمام زمستان و حتی تا تابستان آینده بتوانید از برگهای تازه ولطیف آن استفاده کنید اگر گلهای ان را حذف کنید تا مدتها به تولید برگ ادامه میدهد

سیر (Garlic) :

آسانتر از رشد دادن سیر چیزی وجود ندارد,سیر هم مثل پیاز دوره رشد طولانی دارد و تا اول تابستان سال بعد قابل برداشت هست در طول دوره رشد از برگهای سبز سیر میتوانید بعنوان سبزی تازه در غذاهایتان استفاده کنید.

نخود فرنگی (Peas) :

در طول روزهای سرد سوپ نخود فرنگی بسیار دلچسب است، همچنین نخود فرنگی سرخ شده با کره یا روغن بسیار خوشمزه می باشد. راه های متفاوت و زیادی برای مصرف نخود فرنگی وجود دارد و در بسیاری از غذاها به کار می رود. شما می توانید در طول زمستان نخود فرنگی را بکارید و در زمان مناسب آن را برداشت کنید.

پیاز (Onions) :

پرورش نشاء های پیاز کشت شده در پاییز  راحت هست و در طول زمستان تقریبآ میتوانند از خود مراقبت کنند.پیازها دوره پرورش طولانی دارند و تا تابستان بعد آماده برداشت نمی باشند،پس اگر قصد کاشت گیاهان در بهار آینده  در همان باغچه دارید داریدبا ید از قبل برنامه ریزی کنید  چون پیازها هنوز در زمین اند.

فروش انواع بذر سبزیجات ارگانیک و مرغوب
بذر
انواع خاک و کود گیلدا
انواع خاک و کود گیلدا

نویسنده مطلب MehdiCeo
کارآفرین مهندس مهدی شاه محمدلو
X